Eksim Hakkımızda Banner
EKSİM YATIRIM HOLDİNG
Eksim Yatırım Holding, 1986 yılında İstanbul’da bir Dış Ticaret Şirketi olarak kuruldu. Kısa bir süre içersinde gerçekleştirdiği un, hububat (buğday, arpa, yulaf vb.), yağlı tohum (soya fasulyesi, ayçiçeği, mısır vb.) ve petrol türevi (benzin, motorin, ham petrol vb.) ticareti faaliyetleriyle şirket, sektöründeki en büyük oyuncular arasına girmeyi başardı.

Sonraki yıllarda ticari faaliyetlerinin yanı sıra, yurt içi ve yurt dışında birçok gıda üretim (un, soya yağı, kepek, yem vs.) ve depolama tesisi yatırımları yapan Eksim Yatırım Holding, özellikle un sanayisinde ilk hammadde üreticisinden son tüketiciye ulaşan üretim ve tedarik zincirini kendi bünyesinde gerçekleştirebilen bir şirketler grubu haline geldi.

2000’li yıllara gelindiğinde, Türkiye ve Dünyadaki değişen dinamikleri yakından takip eden şirket, emtia ticareti ve gıda sektörünün dışına çıkarak farklı sektörlerde de yatırımlar yapma kararları almaya başladı.

Eksim Yatırım Holding bugün, gıdadan enerjiye gayrimenkule kadar birçok sektörde gerçekleştirdiği yatırımlarıyla; ekonomisi, kültürel birikimi ve çeşitliliği ile dünyanın yükselen değeri Türkiye’nin öncü gruplarından birisi haline gelmiştir.

Özellikle yenilenebilir enerji alanında geniş bir proje portföyüne sahip olan Eksim Yatırım Holding, toplamda 247 MW lisanslı Rüzgar Elektrik Santrali projesiyle Türkiye’deki Rüzgar Enerjisi sektörünün lokomotiflerinden biridir. Yenilenebilir enerjinin diğer bir konusu olan hidrolik enerji alanında ise, Eksim Yatırım Holding 350 MW ı aşan bir proje portföyüne sahiptir. İnşası devam etmekte olan Doğu Karadeniz Bölgesi Rize İli sınırları içerisindeki Uzundere ve İncesu dereleri üzerindeki 63 MW kurulu güce sahip Uzundere 1 regülatörü ve HES projesinin ilk ünitesi Mayıs 2010 tarihinde devreye alınmıştır.

Eksim Yatırım Holding, gayrimenkul sektörü ile de çok yakından ilgilenmekte, Dünyanın gözbebeği İstanbul’da yükselen bölgenin en prestijli projelerini hayata geçirmektedir. Stratejik ortağı Sinpaş Yapı ile Sancaktepe’de Aquacity 2010, Acıbadem’de Ak-Asya, Zeytinburnu’nda Ottomare ve Ataköy’de KAT gibi projelerle ülkesinde ve bölgesinde yaşam standartlarını üst seviyelere taşımaktadır.

Türkiye’de ilk paket ununu piyasaya süren Sinangil Gıda San. Tic. ve Paz. A.Ş. ve son üç yıldır yayınlanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listelerine girmeyi başaran Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. ve Altınapa Değirmencilik Tic. ve San. A.Ş. firmaları, gıda sektöründe Eksim Yatırım Holding çatısı altında faaliyet gösteren şirketler arasında yer almaktadır.

Gerçek Düşler | Reklam ve İletişim