Eksim Yatırım Holding A.Ş. | Gida
GIDA SEKTÖRÜ
1950’li yıllardan beri sektör içersinde bulunan Eksim Yatırım Holding, Türkiye’de un denince akla gelen ilk Gruplar arasında yer almaktadır. Çatısı altındaki Eksun Gıda Tarım San. ve Tic. A.Ş, Altınapa Değirmencilik Tic. ve San. A.Ş ve Petek Değirmencilik San. ve Tic. A.Ş firmalarıyla grubun toplam buğday kırma kapasitesi 1.450 MT/gün dür.

Türkiye deki un sektörünün lokomotiflerinden olan Eksim Yatırım, aynı zamanda gerçekleştirdiği ihracat faaliyetleriyle de Türkiye’ye en çok döviz kazandıran firmalar arasında bulunmaktadır. Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. ve Altınapa Değirmencilik Tic. ve San. A.Ş. firmaları ihracatlarıyla, İstanbul Sanayi Odasının yayınladığı Türkiye’nin en büyük 500 firması listesindeki haklı yerini almıştır.

Ayrıca Eksim Yatırım bünyesinde, 1970 yılında Türkiye’de ilk paket ununu piyasaya süren Sinangil Gıda San. Tic. ve Paz. A.Ş. firması da bulunmaktadır. Sinangil bugün gıda alanında yaptığı Ar-Ge çalışmaları, inovasyon, ürün çeşitliliği, kalitesi ve pazar penetrasyonu ile ülkemizde lider mutfak markalarından biri konumunda bulunmaktadır.

Gerçek Düşler | Reklam ve İletişim