EksunEksun Gıda Tarım ve Ticaret Anonim Şirketi

 

1985 yılında Muratlı/Tekirdağ’da kurulmuş olan Eksun Gıda, günlük 700 Mt buğday kırma kapasitesi, organize dağıtım ağı ve 40.000 MT buğday depolama kapasitesiyle bölgesindeki en büyük ve modern un üretim tesisleri arasında bulunmaktadır.

 

Beyaz ekmek unu üretimindeki yüksek pazar payının yanı sıra, Eksun Gıda tahıl unu, tam buğday unu ve esmer ekmek unu üretiminde önemli yurt içi pazarında önemli bir paya sahiptir. Eksun Gıda yurt çapındaki un satışları ve ihracatlarıyla, İstanbul Sanayi Odası’nın yayınladığı Türkiye’nin en büyük 500 firması listesindeki haklı yerini almıştır.

 

Bünyesinde barındırdığı çok sayıdaki gıda ve ziraat mühendisleriyle Eksun Gıda, ürün kalitesinde yakaladığı standart sayesinde yüksek müşteri memnuniyetine ulaşarak, bu başarısını devam ettirmek için en üst seviyedeki sağlık ve güvenlik şartları altında üretimine devam etmektedir. Eksun Gıda ISO9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasına ve gıda güvenliği (hijyeni) yönetimi sistemleri HACCP belgesine sahiptir.

 

Türkiye’nin lezzet markası olarak 1963’ten bu yana gıda sektöründe hizmet veren Sinangil de 2004 yılından bugüne Eksun Gıda Tarım ve Ticaret A.Ş. bünyesinde yer almaktadır. Sinangil, 1970 yılında Türkiye’nin ilk paket ununu piyasaya süren marka unvanını gururla taşımaktadır.

©2018 EKSİM YATIRIM HOLDİNG Tüm Hakları Saklıdır