Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Her Gün Büyüyen Enerji

1986 yılından bu yana etik değerlere saygılı, çevreci, proaktif ve sürdürülebilirlik odaklı bir yaklaşımla gıda, elektrik dağıtımı, yenilenebilir enerji, teknoloji ve girişim sermayesi alanlarında gerçekleştirdiğimiz fark katan yatırımlarımızla ülkemiz için katma değer oluşturuyoruz.

Bünyemizde yer alan 20’den fazla iştirakimiz ve yaklaşık 10 bini aşkın çalışanımızla ülkemizin önde gelen grup şirketleri arasında yer alıyoruz.

HAKKIMIZDA

Lezzetin Güvencesi

Gıda alanındaki stratejik hedeflerimizi büyüterek Türkiye'nin ilk paketli un markası Sinangil’i grup şirketimiz Eksun Gıda çatısı altında bünyemize kattık. Bununla beraber hammadde üretiminden son tüketiciye kadar, üretim ve tedarik zincirini tamamlayan bir diğer önemli hamlemiz, perakende gıda mağazacılığında 20 yıldır köklü bir yer edinen Aslı Börek’i satın almakla gerçekleşti. Mağaza konsepti tüketici ihtiyaçlarına göre yenilenen Aslı Börek, şimdilerde yoluna “Aslı” adıyla devam ediyor.

HAKKIMIZDA

Geleceğin enerjisi

Türkiye ve dünya ekonomisindeki değişen dinamiklere hızla adapte olarak farklı yatırım alanlarına adım attık. Bu doğrultuda, insanı ve çevreyi merkeze alarak sürdürülebilirlik anlayışıyla, yenilenebilir enerji sektörünün ülkemizde gelişmesine öncülük ettik. Yalnızca yüzde 100 yenilenebilir enerji üretimi gerçekleştiren grup şirketimiz Eksim Enerji ile rüzgar enerji santrali, güneş enerji santrali, hidroelektrik enerji santrali ve biyokütle enerji santrali yatırımlarımızla hem yurt içi hem de yurt dışında geniş bir temiz enerji portföyünü yönetiyoruz.

Sayılarla Eksim

HAKKIMIZDA

Her Bölgede Kalkınma

Eksim olarak ülkemizin her bölgesinde hizmet etmeye özen gösterdik. Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Batman ve Şırnak'ta yaklaşık 6 milyonluk nüfusun yaşadığı Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde elektrik dağıtımı gerçekleştiren grup şirketimiz Dicle Elektrik ile 2013 yılından bu yana teknoloji ve altyapı yatırımlarımızla bölgenin kalkınmasına liderlik ediyoruz.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki yatırımlarımızı, toplumsal faydayı ve müşteri memnuniyetini önceleyen çalışmalarla destekliyoruz. 6 ilde 2.2 milyon aboneye perakende elektrik satışı gerçekleştiren grup şirketimiz DEPSAŞ Enerji ile gençlerin hayatına dokunuyor ve tarımsal faaliyetlere katkı sunuyoruz.

HAKKIMIZDA

Yeni Nesil İş Fikirlerine Destek

Kurumsal girişim sermayesi şirketimiz Eksim Ventures ile yaklaşık 40 yıldır biriktirdiğimiz bilgi ve güçlü vizyonu aktarmak, gelişim potansiyeline sahip yeni nesil iş fikirlerini desteklemek üzere ortaklıklar kuruyoruz. Yatırım yaptığımız girişimlerin büyüme hikâyesinde önemli bir rol üstleniyoruz.

 

HAKKIMIZDA

Daha yaşanabilir bir dünya için

Eksim olarak Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşunun sıralandığı İSO 500 listesinde 2022 yılında, Eksun Gıda ve Eksim Enerji şirketleriyle yer almaktan ötürü gururluyuz. Kurucularımız merhum Fahreddin ve Abdullah Tivnikli'nin vizyonuyla büyürken, 10 bine yakın çalışma arkadaşımızdan aldığımız güçle daha yaşanabilir bir dünya hedefiyle değer üretiyoruz.