Haberler

Eksim Pulse Yeni Fikirleri ve Yeni Girişimcileri Bekliyor!

18
Mar 2024

Eksim Pulse İle Enerji Sektöründeki

Girişimciler İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor!

 

Eksim Holding ve Dicle Elektrik desteğiyle yürütülen Eksim Pulse girişimcilik programı, yeni döneminde enerji sektörüne yönelen girişimcilere destekler sunmaya devam ediyor. Eksim Pulse girişimcilik programına ilişkin açıklamalarda bulunan Eksim Holding İş Geliştirme Başkanı Uğur Mutluhan Oruncak, enerji sektörünün geleceği için yenilikçi fikirleri ve teknolojileri desteklemenin önem taşıdığını vurguladı. Oruncak, “EPDK destekli projemiz kapsamında; finansal destek, eğitim ve mentorluk gibi imkanlar sunarak enerji sektöründe olumlu bir dönüşüm meydana getirecek projeleri desteklemeyi ve bu alanda girişimciliği güçlendirmeyi hedefliyoruz.” dedi. Eksim Pulse Programı sonunda yapılacak değerlendirme ile birinci proje için 300 bin TL, ikinci için 200 bin TL ve üçüncü için 100 bin TL ödül sunuluyor.

 

Enerji sektöründe inovatif çözümlere sahip ürün ya da iş fikrinin prototip aşamasını tamamlamış girişimciler için yeni çağrı dönemini başlatan Eksim Pulse, enerji sektöründe sürdürülebilir girişimleri desteklemeyi hedefliyor. Eksim Pulse programı bu yıl enerji dağıtımı, enerji yönetimi, enerji lojistiği, enerji üretimi, dijital enerji çözümleri ve yenilenebilir enerji üretimi ve enerji verimliliği gibi alanlarda çalışmalar yürüten girişimcilere yönelik destek verecek. Eksim Pulse girişimlerin kuluçka, hızlandırma ve yatırım süreçlerine destekleyerek, girişimcileri sektörde öncü bir pozisyona ulaştırmayı hedefliyor.

 

Her Girişime 50.000TL’ye Kadar Finansal Destek!

Eksim Pulse, girişimcilere projelerini ölçeklendirebilmeleri için 50.000TL'ye kadar finansal destek, 20 saatlik eğitim, 12 saatlik teknik ve dikey mentorluk, 9 saat birebir danışmanlık ve sektör desteği sağlayarak rehberlik edecek. Program, Eksim Ventures’ın katkılarıyla hazır projelere yatırım yapma ve girişimcilere fon sağlama şansı da sunuyor. Bu kapsamda girişimciler tarafından geliştirilen projelere pazar deneyimi, Ar-Ge, teknik destek ve altyapı sağlayarak projelerin pazara çıkış süreçleri de kolaylaşması hedefleniyor. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen Eksim Pulse seçmelerinde ise 106 girişim arasından seçilen 7 ekip, dört ay boyunca eğitim ve mentorluk süreçlerinden geçmelerinin ardından toplam 700 bin TL değerinde nakit ödülün de sahibi olmuştu.

 

Program Sonunda Seçilen Girişimler Ödüllendirilecek!

Eksim Pulse girişimcilik programına ilişkin açıklamalarda bulunan Eksim Holding İş Geliştirme Başkanı Uğur Mutluhan Oruncak, enerji sektörünün geleceği için yenilikçi fikirleri ve teknolojileri desteklemenin önem taşıdığını vurguladı. Oruncak, “EPDK destekli projemiz kapsamında, finansal destek, eğitim ve mentorluk gibi imkanlar sunarak enerji sektöründe olumlu bir dönüşüm meydana getirecek projeleri desteklemeyi ve bu alanda girişimciliği güçlendirmeyi hedefliyoruz. Programın sonunda yapılacak demoday etkinliğimizde jüri değerlendirmeleri ve geri bildirimler doğrultusunda belirlenen ilk üç proje ödüllendirilecek. Bu kapsamda birinci proje için 300.000 TL, ikinci için 200.000 TL ve üçüncü için 100.000 TL ödül verilecek.” dedi. Eskim Pulse ile bu heyecan verici yolculuğa katılmak ve başvuru yapmak için eksimpulse.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Detaylı bilgi ve iletişim için;

Lorbi PR

Kaan Kirişçoğlu / Tel: 0 533 261 91 55

kaan.kiriscioglu@lorbi.com

Diğer Haberler